Kurucu Müdürümüz Meylin Hanım, İngilizce öğretmenimiz Mr. Uyar ve öğrencilerimizin katıldığı Avrupa gezisinde, çocuklarımız öğrendikleri yabancı dili, yabancı ülkelerde pekiştirmenin mutluluğunu yaşadılar.
Öğrencilerimizin İstanbul’dan başlayan programları 7 gece 8 gün sürdü.

Lüksemburg, Paris, Brüksel, Amsterdam’ a yapılan gezilerde hem şehirlerin önemli tarihi ve turistik alanlarına ziyaretler yapıldı hem de İngilizce pratik yapma imkanını yakaladılar.
Özellikle;
Fransa’ daki; Eyfel kulesi, ünlü alişveriş caddesi Rivoli, Champs Elysees, Da Vinci şifresine konu olmuş Louvre Müzesi ve Piramit, D’orsay Müzesi, Zafer Taki, Etoile Meydani, Napolyon’un Mezari, Meclis Binasi, 3. Aleksandr Köprüsü, 1990 yili Sanayi Fuarı amaçlı yapilmiş Grand Palace ve Petite Palace, 1789 Fransız Devrimi’ ne konu olmuş Concorde Giyotin Meydanı gezildi. Akşam ise Eiffel Kulesinin , Opera Binasinin , Concorde Ve Vendome Meydaninin ışık oyunlari geceye renk katan yerlerdendi.

Brüksel’de variştan sonra; panoramik şehir turu, Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place(Şehir Meydanı), Borsa Binası, Atomium Anıtı, Heysel Stadyumu ve Mannequin Pis, gezildi.
Amsterdam turunda; Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Ulusal Anıt, Çiçek Pazarı, Kirmizi Fener Sokağı, Merkez Istasyon gezildi.
Avurapa turumuzun son durağında ise Lüksemburg’ da idik. Burada; Panoramik Şehir Turu, Petrus Nehri Vadisi, Unesco Dünya Kültür Mirasi kabul edilen Eski Şehir Merkezi, Vedar Sokakları ,Anayasa Meydanı, Şehir Katedrali, Dükler Sarayı gezildi.
Bizler de okulumuzun ilk yılında ve daha eğitim öğretim yılının ilk dönemindeyken Avrupa’yı gezip, farklı kültürler tanımanın sevincini yaşıyoruz.