Gönül Köprümüzü Özgür Koleji’ nden Delice Hürriyet Ortaokuluna Uzattık.

Özgürce uçacak kuşlara soluk, özgürce okuyacak çocuklarımıza ufuk oluyoruz.

Bir damla kitap ile fidanlarımıza geliyoruz. Bir mühendisin köprüyü tasarlayıp kurması kolaydır, fakat esas olan en sağlam köprü gönüllere kurulandır.

Biz de gönül köprümüzü Özgür Koleji’nden Delice Hürriyet Ortaokuluna uzattık.

Eğitim önce gönüllere mutluluk tohumlarını saçmak, yüzlere tebessüm yerleştirmekle başladığını bir kez daha idrak ettik. Köprümüzün temeli sevgi, dostluk, kardeşlik üzerine kurduk. Biz bugün buna adım atmanın mutluluğu ve gururunu beraberce yaşadık. Hürriyet Ortaokulu kardeş sınıfımızla buluştuk. Öğretmenlerimizin konuşmasının ardından iki okulun temsilci öğrencileri LGS hakkında çalışma sistemlerini anlatarak birbirlerine fikirlerini sundular. Ardından Çanakkale Gazileri için hazırlamış oldukları AHDE VEFA belgeselini Öğretmenimiz Özlem Elvan’ın konuşmasının ardından izledik.

Birlikte diktik fidanlarımızı, eştik toprağı sevinçle, can suyu olduk kardeşçe. Şimdi yeşertme zamanı. Tutmaçları kitap, sağlamlıkları ise fidanlarımız oldu. Okudukça perçinleşip, fidanlarımız büyüdükçe köprümüz yeşerip can verecek. Haydi, bir olalım, birlikle projemize destek olalım.

 

Ardından Cumhuriyet İlkokulu 2.sınıf öğrencileri ile buluştuk. Sınıfımıza Özgür Koleji olarak akıl ve zeka oyunları köşesi kurarak küçük gönüllerin büyük dehalar olmasına küçük bir katkıda bulunduk. Öğretmenimiz Tuğba Dönmez ve öğrencilerinin hediyelerine mutlu olan öğrencilerimizle kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Hami Projesi” ile temelini sağlamlaştırdık. Öğrenciler mutlu, biz mutlu masal gibi bir gün geçirdik.

Biz bugün buna adım atmanın mutluluğu ve gururunu beraberce yaşadık.