ETÜT PROGRAMLARI

Özgür Kolejinde Etüt Çalışmaları

Etüt Nedir ve Etüt Çalışması Neden Yapılır;

Öğrencinin kavrayamadığı, kafasında soru işaretlerinin kaldığı ders konuları ile ilgili anlayabileceği şekilde konu öğrendiği alandır etütler. Ek sorular veya bir takım testler yapılarak o öğrencinin konuyu tamamen kavramasına yardımcı olunur. İşte böyle öğrenmenin tamamen oluşması sağlanır.

Öğrenme işlemi en doğru ve en kolay bir şekilde öğretmenlerin yol göstermesi ile olur. İşte etütlerimiz de  -deneme sınavlarının sonuçlarına göre yapılan konu analizleri de dikkate alınarak- öğrencilere bu öğrenme ortamını oluşturmak için yapılır.

Ödevlerini tam ve doğru bir halde yapan öğrenci buna rağmen kavrayamadığı bazı konuları etüt çalışmalarında öğrenirse çok daha başarılı biri olur. Bunun sayesinde eğitime daha istekli bir şekilde katılırlar.

Okulda görülen dersler ödev yardımı ile desteklendiği zaman kısa süreli hafızamızda tutulması kolaylaşır ve uzun süreli hafızaya atılır. Etüt çalışmaları öğrencilerin dersleri tekrar etmesi için en ideal alanlardır.

Bizde Özgür Koleji Olarak ;

Öğrencilerimize okul sonrası ve hafta sonu Etütleri ile destek sağlamaktayız. Birebir öğrenme alanları oluşturarak öğrencinin tam öğrenmesini sağlamaktayız. Koçluk sistemiz sayesinde daha iyi bir iletişim kuran öğretmen ve öğrenci ders eksiklerini daha hızlı ve etkili bir şekilde çözebiliyor.